Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

została utworzona z podwójną intencją - umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenia się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej »

Poznaliśmy „Społeczników Roku 2016”
Poznaliśmy „Społeczników Roku 2016”

Ewa Błaszczyk, założycielka i Prezes Fundacji „AKOGO?” oraz Urszula Machcińska ze Stowarzyszenia kobiety.lodz.pl, koordynatorka projektu „Latające Babcie” to laureatki konkursu "Społecznik Roku 2016" tygodnika „Newsweek Polska”. Wręczenie nagród odbyło się w czasie Gali Programu „Działaj Lokalnie” 16 lutego 2017 r. w Teatrze Kamienica w Warszawie.

"Działaj Lokalnie" na Ukrainie

Doświadczenia programu PAFW „Działaj Lokalnie” będą transferowane na grunt ukraiński. Trzy Ośrodki Działaj Lokalnie otrzymały środki na realizację partnerskich projektów z organizacjami ukraińskimi. Projekt realizowany jest przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z ukraińską Fundacją Ednania.

Ruszyła czwarta edycja „PROMENGO”
Ruszyła czwarta edycja „PROMENGO”

2 lutego 2017 r., wykładem prof. Andrzeja Bliklego, Fundacja Akademia Organizacji Obywatelskich (FAOO) zainaugurowała czwartą edycję programu szkoleniowego „Menedżerowie NGO” (PROMENGO). Program  jest realizowany przez Fundację Akademia Organizacji Obywatelskich, w ramach szerszego przedsięwzięcia PAFW „Wspieramy Organizacje Pozarządowe”.

Bądź skuteczniejszym liderem!
Bądź skuteczniejszym liderem!

Działasz w środowisku lokalnym, ludzie za Toba podążają, dzięki Tobie pojawiają się nowe inicjatywy? A może prowadzisz organizację pozarządową, jesteś radną, burmistrzem. Chcesz pracować, tak aby Twoje działania przynosiły lepsze efekty? Zgłoś się do XIII edycji programu „Liderzy PAFW”. Zgłoszenia przyjmuje Fundacja Szkoła Liderów do 8 marca 2017 r.

Ruszyła 10. edycja konkursu „Seniorzy w Akcji”
Ruszyła 10. edycja konkursu „Seniorzy w Akcji”

Konkurs skierowany jest do osób 60+ i do par międzypokoleniowych, które mają pomysł na projekt społeczny, chcą pracować nad jego rozwojem i zrealizować przy wsparciu ekspertów, doświadczonych animatorów i innych uczestników programu. Zapraszamy do składania listów intencyjnych do 20 marca 2017 roku.