Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

została utworzona z podwójną intencją - umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenia się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej »

15 lat PAFW w 6 odcinkach
15 lat PAFW w 6 odcinkach

Przed piętnastoma laty PAFW rozpoczęła swoją działalność programową. Zapraszamy do obejrzenia sześcioodcinkowego filmu, który prezentuje historię Fundacji oraz jej działalność na rzecz wspierania edukacji, rozwoju społeczności lokalnych i dzielenia się polskim doświadczeniem w zakresie transformacji. Film ten został wyemitowany podczas jubileuszu Fundacji 15 maja 2015 r.

To już 15 lat!
To już 15 lat!

15 maja Fundacja w gronie znakomitych gości świętowała jubileusz 15-lecia rozpoczęcia swoich działań programowych. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, Profesor Jerzy Buzek, Profesor Andrzej Rzepliński, Prezes Trybunału Konstytucyjnego wraz z Maciejem Granieckim, Szefem Biura Trybunału Konstytucyjnego, Krzysztof Kwiatkowski, Prezes NIK, Ambasador USA Stephen Mull, Jacek Michałowski, Szef Kancelarii Prezydenta RP oraz inni przedstawiciele władz, a także mediów i biznesu.

Pomost do spełnionych marzeń
Pomost do spełnionych marzeń

846 stypendiów na pierwszy rok studiów otrzymali studenci pochodzący z małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczęli studia dzienne. 25 listopada w siedzibie Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności w Warszawie odbyła się się uroczysta inauguracja czternastej edycji Programu Stypendiów Pomostowych. W uroczystości wziął udział Paul Wayne Jones, Ambasador USA w Polsce, a także przedstawiciele organizacji i instytucji wspierających program.

Nowe Ośrodki Działaj Lokalnie
Nowe Ośrodki Działaj Lokalnie

Sieć Ośrodków Działaj Lokalnie powiększyła się o pięć nowych organizacji, które aktywizować będą lokalne społeczności na wsiach i w małych miastach poprzez wspieranie projektów obywatelskich. Łącznie od stycznia 2016 roku sieć Ośrodków Działaj Lokalnie liczyć będzie 63 organizacje działające na obszarze 587 gmin.

#społecznie #aktywnie #lokalnie – jubileusz 15-lecia „Działaj Lokalnie”
#społecznie #aktywnie #lokalnie – jubileusz 15-lecia „Działaj Lokalnie”

Festiwal Aktywności Społecznej, który odbył się 28 października w warszawskim Teatrze Kamienica, był okazją do świętowania jubileuszu 15-lecia programu „Działaj Lokalnie”, nagrodzenia laureatów Konkursu o tytuł „Społecznika Roku 2015” tygodnika Newsweek Polska i podsumowania czwartej edycji programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”. Gościem specjalnym wydarzenia był dr Adam Bodnar, Rzecznik Praw Obywatelskich.