Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

została utworzona z podwójną intencją - umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenia się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej »

15 lat PAFW w 6 odcinkach
15 lat PAFW w 6 odcinkach

Przed piętnastoma laty PAFW rozpoczęła swoją działalność programową. Zapraszamy do obejrzenia sześcioodcinkowego filmu, który prezentuje historię Fundacji oraz jej działalność na rzecz wspierania edukacji, rozwoju społeczności lokalnych i dzielenia się polskim doświadczeniem w zakresie transformacji. Film ten został wyemitowany podczas jubileuszu Fundacji 15 maja 2015 r.

To już 15 lat!
To już 15 lat!

15 maja Fundacja w gronie znakomitych gości świętowała jubileusz 15-lecia rozpoczęcia swoich działań programowych. W spotkaniu uczestniczyli m.in.: Pani Anna Komorowska, Małżonka Prezydenta RP, Profesor Jerzy Buzek, Profesor Andrzej Rzepliński, Prezes Trybunału Konstytucyjnego wraz z Maciejem Granieckim, Szefem Biura Trybunału Konstytucyjnego, Krzysztof Kwiatkowski, Prezes NIK, Ambasador USA Stephen Mull, Jacek Michałowski, Szef Kancelarii Prezydenta RP oraz inni przedstawiciele władz, a także mediów i biznesu.

Stażyści PAII z wizytą w Waszyngtonie
Stażyści PAII z wizytą w Waszyngtonie

W dniach 8-10 września delegacja tegorocznych uczestników Polsko-Amerykańskiej Inicjatywy Stażowej (Polish-American Internship Initiative, PAII) odwiedziła Waszyngton na zaproszenie Wydziału Promocji Handlu i Inwestycji (WPHI) Ambasady Polskiej w USA. Stażyści wzięli udział w spotkaniach z Ambasadorem RP Ryszardem Schnepfem, szefem WPHI - Radcą Ministrem Pawłem Pietrasieńskim, przedstawicielami Departamentu Handlu USA, Banku Światowego oraz amerykańskich korporacji.

Pracowite i inspirujące lato za nami – czyli warsztaty dla lokalnych partnerstw PAFW
Pracowite i inspirujące lato za nami – czyli warsztaty dla lokalnych partnerstw PAFW

Dębica, Stoczek Łukowski, Ełk i Milicz – to miejsca, w których od lipca do września 2015 r. odbywały się warsztaty lokalne dla uczestników IV edycji programu "Lokalne Partnerstwa PAFW". Spotkania pod hasłem „Dobra komunikacja to dobre partnerstwo” były okazją do pogłębienia wiedzy nie tylko o tym, jak skutecznie komunikować o wspólnie prowadzonych działaniach, ale również jak zadbać o trwałość współpracy i stwarzać mieszkańcom przestrzeń do angażowania się w inicjatywy obywatelskie.

Inauguracja Programu Kirklanda w roku akademickim 2015/16
Inauguracja Programu Kirklanda w roku akademickim 2015/16

45 stypendystów z 8 krajów Europy Wschodniej i Azji Centralnej rozpoczęło studia w Polsce. 18 września na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu odbyła się uroczysta inauguracja XVI edycji Programu Stypendialnego im. Lana Kirklanda. Wykład inauguracyjnywygłosiła dr Krystyna Łybacka, była Minister Edukacji Narodowej i Sportu, a obecnie posłanka do Parlamentu Europejskiego.