Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

została utworzona z podwójną intencją - umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenia się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej »

Zagłosuj na „Społecznika Roku 2017”
Zagłosuj na „Społecznika Roku 2017”

Znasz osobę, która bezinteresownie działa na rzecz innych, aktywnie organizuje pomoc sąsiedzką, udziela się społecznie, wspiera społeczności lokalne, seniorów, dzieci lub walczy o ochronę środowiska? Zgłoś ją do dziewiątej edycji konkursu o tytuł „Społecznika Roku” tygodnika „Newsweek Polska”. Termin składania wniosków upływa 30 września 2017 roku.

Dołącz do sieci technologicznych liderów!
Dołącz do sieci technologicznych liderów!

Mobilni Doradcy to grupa ekspertów z obszaru nowych technologii działająca na terenie całej Polski. Posiadają kompetencje z obszaru technologii informacyjno-komunikacyjnych i chcą pomagać innym organizacjom. Ich zadaniem jest dzielić się wiedzą, dobrymi praktykami, czy doradzać w wyborze sprzętu innym organizacjom.

„RITA” - jesienna edycja konkursu grantowego
„RITA” - jesienna edycja konkursu grantowego

Fundacja Edukacja dla Demokracji zaprasza do składania wniosków do konkursu grantowego programu „Przemiany w Regionie” (RITA). Wnioski w edycji jesiennej można składać do 16 października 2017 r., do godz. 16.00.

Program Rozwoju Bibliotek na Kongresie IFLA
Program Rozwoju Bibliotek na Kongresie  IFLA

W dniach 19-25 sierpnia we Wrocławiu, pod hasłem przewodnim „Biblioteki. Społeczeństwo. Solidarność.” odbył się 83 Światowy Kongres IFLA (International Federation of Library Associations and Institutions). Jest to jedno z najważniejszych, największych wydarzeń w bibliotekarskim świecie.

Odszedł Robert G. Faris
Odszedł Robert G. Faris

Z wielkim żalem i smutkiem żegnamy Roberta G. Farisa, współzałożyciela Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wieloletniego Członka Rady Dyrektorów PAFW.