Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

została utworzona z podwójną intencją - umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenia się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej »

Warszawska Letnia Akademia Euro-Atlantycka (WEASA) po raz drugi
Warszawska Letnia Akademia Euro-Atlantycka (WEASA) po raz drugi

W dniach 6-19 lipca 43 młodych profesjonalistów z krajów Partnerstwa Wschodniego uczestniczyło w cyklu zajęć prowadzonych przez wykładowców z Polski i zagranicy poświęconych dzieleniu się polskimi doświadczeniami w zakresie integracji europejskiej, transformacji systemowej oraz stosunków transatlantyckich.

O Janie Nowaku-Jeziorańskim w nowym serwisie internetowym
O Janie Nowaku-Jeziorańskim w nowym serwisie internetowym

Z okazji obchodów Roku Jana Nowaka-Jeziorańskiego powstała nowa strona internetowa poświęcona legendarnemu Kurierowi z Warszawy. Pod adresem www.jezioranski.org zgromadzono materiały udostępnione przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich, Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego, Telewizję Polską, a także Gazetę Wyborczą oraz Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Letni obóz językowy dla nauczycieli angielskiego
Letni obóz językowy dla nauczycieli angielskiego

Nauczyciele języka angielskiego uczestniczący w programie „English Teaching” doskonali swoje umiejętności językowe i metodykę pracy z uczniami na letnim obozie, który odbył się w dniach 7-18 lipca w Wilkasach k. Giżycka.

Stażysta PAII został wybrany najlepszym studentem w Polsce
Stażysta PAII został wybrany najlepszym studentem w Polsce

Michał Maciejewski – stażysta Polish-American Internship Initiative został uhonorowany tytułem najlepszego studenta w Polsce podczas gali finałowej ogólnopolskiego konkursu „Studencki Nobel 2014”, która odbyła się 30 czerwca w Pałacu Lubomirskich w Warszawie.

XII spotkanie "English Teaching Market"
XII spotkanie

Jak motywować uczniów, wykorzystywać gry w zajęciach językowych, używać nowych technologii do prowadzenia ciekawych lekcji – na te i inne tematy dyskutowali nauczyciele języka angielskiego z całej Polski, którzy wzięli udział w XII spotkaniu „English Teaching Market” organizowanym w ramach programu PAFW „English Teaching”. Wydarzenie odbyło się w dniach 30 czerwca – 2 lipca w Starych Jabłonkach k. Ostródy.