Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności

została utworzona z podwójną intencją - umacniania społeczeństwa obywatelskiego, demokracji i gospodarki rynkowej w Polsce, w tym wyrównywania szans rozwoju indywidualnego i społecznego, a także dzielenia się polskimi doświadczeniami w zakresie transformacji z innymi krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

więcej »

Stypendia pomostowe – dobry start na studia
Stypendia pomostowe – dobry start na studia

700 stypendiów na pierwszy rok studiów otrzymali studenci pochodzący z małych miejscowości, z niezamożnych rodzin, którzy rozpoczęli w tym roku studia dzienne. 23 listopada w Warszawie odbyła się uroczysta inauguracja piętnastej edycji Programu Stypendiów Pomostowych.

Andrew Nagorski odwiedził Szkołę Edukacji PAFW i UW
Andrew Nagorski odwiedził Szkołę Edukacji PAFW i UW

22 listopada 2016 r. Andrew Nagorski, amerykański pisarz i Przewodniczący Rady Dyrektorów PAFW spotkał się z uczestnikami Szkoły Edukacji PAFW i UW - wziął udział w zajęciach polonistycznych oraz w spotkaniu ze studentami i kadrą.

Konferencja dyrektorów „SUS”
Konferencja dyrektorów „SUS”

W dniach 16-17 listopada 2016 r. w Warszawie odbyła się konferencja „Dyrektor - rada pedagogiczna - uczenie się i nauczanie jako trzy płaszczyzny rozwoju”. Ponad stu uczestników z całej Polski - dyrektorów szkół uczestniczących w programie Szkoła Ucząca Się (SUS) - dzieliło się swoją wiedzą na temat działań na rzecz rozwoju szkoły.

15 lat „Szkoły z Klasą”
15 lat „Szkoły z Klasą”

15 listopada 2016 r. w Warszawie odbyła się konferencja podsumowująca piętnastolecie akcji „Szkoła z Klasą” oraz inaugurująca jej kolejną edycję. W spotkaniu wzięli udział współtwórcy akcji, jej sojusznicy, a przede wszystkim uczestnicy, zarówno tegorocznej „Szkoły z Klasą 2.0”, jak i poprzednich edycji: „Szkoła z Klasą”, „Akademia Szkoły z Klasą”, „Lego, cogito, ago”, „Nauczyciel z klasą”, „Uczniowie z klasą” i „Szkoła myślenia”.

Gmina Wielka Wieś gospodarzem warsztatów programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”
Gmina Wielka Wieś gospodarzem warsztatów programu „Lokalne Partnerstwa PAFW”

Jesienny cykl warsztatów w programie "Lokalne Partnerstwa PAFW" zakończył się 8 listopada spotkaniem przedstawicieli trzech Partnerstw z gmin Wielka Wieś, Złotoryja oraz Myślenic i Dobczyc. Podczas spotkania, uczestnicy dowiedzieli się jak budować partnerską współpracę w oparciu o efektywną komunikację.